Naplementék

Az egyik kedvenc tevékenységem a naplemente nézése. Bármilyen formában nagyon szeretem. Túrák végén megállva a hegycsúcson, vízpart mellett padon ülve, sörözve és beszélgetve barátokkal, meghitt és romantikus randikon, vagy akár csak otthon az erkélyről kinézve. A másik legkedvesebb hobbim a fotózás. Ez a két kedvtelésem tökéletesen kiegészíti egymást, hiszen mi más lehetne szebb a naplementéről készült fotóknál?

Természetesen mindenféle más témában is szívesen fotózok. Szoktam családi képeket készíteni, ballagási vagy tabló fotókat, természetfotókat, szeretem az állatokat fényképezni legyen szó akár erdei állatokról akár házi kedvencekről, és még sokáig lehetne sorolni. Szerencsésnek érzem magam, mert megtaláltam a szenvedélyemet, ami egyúttal a munkám is lehet. A kedvenc munkáim mégis mind között a naplementékről és a napról készült különböző képek. Ha te is hasonlóan szeretsz naplementét nézni mint én, akkor tudod hogy minden naplemente más és más: másak a színek, a felhők, a táj… Ezekből kitűnő fotós portfóliókat szoktam összerakni. Azonban nem csak a fényképezés az oka annak, hogy mennyire szeretem a napot: amellett hogy az élethez elengedhetetlen és melegít minket (nagyon nem szeretek fázni..), energiát is képes termelni, ha napelemeket használunk. Biztos nem vagyok egyedül azzal, hogy érdekelnek a napelem pályázatok és a napelem rendszerek működése. Egyik nap a telefonommal rákerestem hogy “napelem palyazat“, mert kíváncsi voltam, mennyire lenne bonyolult illetve költséges a saját házamra napelemek telepítése. Így találtam rá a napelemrendszer.info honlapjára, ahol sok hasznos információhoz jutottam.

Megtudtam innen, hogy a napelemek az elektromágneses sugárzást fogják fel a nap sugaraiból és alakítják át árammá. Először egyenáramot termelnek, majd egy, a rendszerbe épített inverter segítségével tudják váltóárammá alakítani. Ezt az áramot használjuk otthoni elektronikus berendezéseink működéséhez. A “megmaradt” áramot, amit nem használunk fel, vissza lehet juttatni a szolgáltató hálózatába. Akkor sincs baj, ha éppen nem süt a nap: van lehetőség kétirányú villanyóra beszerelésére, mellyel azokban az időkben amikor nincs napfény, ugyanúgy lehet a szolgáltatótól vásárolni az áramot. A Magyarországon érvényben lévő szaldós elszámolásnak köszönhetően az éves elszámolás során könnyen jöhet ki 0 forint a villanyszámla végösszegeként napelem tulajdonosok számára. Mivel a napelem nappal sokkal több energia megtermelésére képes, mint amennyit egy átlagos család felhasználna, a megmaradt áramot pedig vissza tápláltuk a rendszerbe, a szolgáltató azt elszámolja majd nekünk.

Mielőtt belevágnánk a napelem rendszer telepítésbe, fontos hogy jelentkezzünk náluk az ingyenes felmérésre. Ez a vizsgálat rendkívül sokat számít, mert nem biztos hogy minden ház esetében javasolni fogják a napelemek használatát. A legtöbben – a környezetvédelem mellett – spórolási céllal választják ezt a megoldást otthonaikba. Éppen ezért nagyon fontos, hogy előre tudjuk, megéri-e ekkora beruházás, meg fog-e térülni a napelem rendszer ára. De ők segítenek. A vizsgálat során megnézik az ingatlan tájolását, a környezetében lévő fákat és egyéb épületeket, a tető dőlésszögét, valamint a stabilitását is. Napelemekkel ellátni egy ház tetőszerkezetét nem kis megterhelést jelent, ezért lényeges szempont, hogy stabil legyen a tető, elbírja majd hosszútávon is a súlyt.

Amennyiben napelem rendszeren gondolkodunk, érdemes lehet vetni egy pillantást a napelemrendszer.info honlapján megtalálható kedvezményekre. Többféle napelem palyazat is igénybe vehető, melyek között mindenki megtalálhatja a neki leginkább megfelelőt.

Ha kérdést szeretnénk feltenni, vagy az ajánlatkérés érdekel minket, mindkettőre van mód online formában. Ehhez egy kitölthető adatlapot helyeztek el a weboldalon.

napelem palyazat